Dzisiejszy rynek oferuje bardzo dużo rozwiązań programów antywirusowych. Bezpieczeństwo komputera to sprawa kluczowa, czym się kierować, aby wybrać najlepszy program?

Do czego potrzebny jest nam antywirus?

To fundamentalne pytanie, na które przyjdzie nam odpowiedzieć, jeśli chcemy znaleźć najlepsze rozwiązanie. Należy wziąć tutaj pod uwagę między innymi: liczbę urządzeń, które chcemy ochronić, strony jakie odwiedzamy w internecie czy stopień ważności treści, które chcemy zabezpieczyć na naszych komputerach. Należy mieć na uwadze także to, że producenci programów antywirusowych przewidzieli zupełnie inną ofertę zarówno dla klientów indywidualnych, jak i dla firm. Wynika to z różnej specyfiki korzystania z komputerów, a także preferowanych form rozliczeń.

Laptop, tablet czy smartfon?

Wbrew pozorom jest to bardzo ważne pytanie. Dużo osób wciąż jeszcze nie wie, że oprogramowanie antywirusowe dostępne jest także dla : smartfonów, tabletów czy innych urządzeniach mobilnych. Kierując się wyborem odpowiedniego oprogramowania należy pamiętać, że mamy prawo korzystać z pełnego potencjału internetu, nie musząc martwić się przy tym o nasze cyberbezpieczeństwo. Oczywiście, każda z ofert musi dobrze uwzględniać specyfikę danego urządzenia tak, aby w sposób możliwie najlepszy chronić je.

Czy program antywirusowy jest mi potrzebny?

Z roku na rok coraz więcej obszarów naszego życia przenosi się do internetu. Począwszy od mediów społecznościowych, gdzie obecnie funkcjonuje większość naszego życia towarzyskiego. Następnym obszarem jest bankowość i handel- uwielbiamy robić zakupy i załatwiać nasze sprawy nie wychodząc z domu. Ostatnio nawet coraz więcej osób pracuje zdalnie. Jak widać od zapewnionego cyberbezpieczeństwa zależy coraz więcej obszarów naszego życia. Oszczędzanie nam nim byłoby bardzo nieodpowiedzialne. Kupując odpowiednie oprogramowanie antywirusowe zapewniamy bezpieczeństwo nie tyle naszemu komputerowi, co nam samym. W pracy, na zakupach, podczas bankowych rozliczeń czy nawet na wirtualnej randce. Tutaj po prostu nie ma miejsca na błędy.

W takim razie jaka firma zapewni bezpieczeństwo?

Po dokonaniu analizy wszystkich, wymienionych wyżej wymagań odpowiedź jest dość prosta. Kaspersky Lab to oprogramowanie, na które warto zwrócić uwagę – sprawdź sam na https://www.kaspersky.pl/. Istnieje w wersji zarówno dla klientów indywidualnych, jak i dla firm. Posiada wersje dla laptopów, smartfonów i urządzeń mobilnych, a ponadto istnieje możliwość wyszukania na stronie autoryzowanego sprzedawcy.

Nasze bezpieczeństwo to obszar, na którym finalnie nie da się oszczędzać. Najtaniej będzie kupić stosowny program antywirusowy, który spełni nasze oczekiwania. Tak jak Kaspersky Lab.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *