WooCommerce to zestaw narzędzi do przekształcania istniejącej witryny opartej na oprogramowaniu WordPress w pełni funkcjonalny sklep internetowy. WooCommerce jest jedną z najpopularniejszych platform eCommerce na świecie, które zapewniają wspaniałe usługi wraz z potężnymi narzędziami. Jest darmowy i bardzo łatwy w użyciu dla wszystkich. Jednak jak każde oprogramowanie Woocommerce ma również wiele zalet i wad.
Zalety wtyczki WooCommerce
1) Jest bezpłatny.
WooCommerce to darmowe oprogramowanie typu open source. Jest to bardzo skuteczne w rozwijaniu biznesu online, gdzie koszty początkowe są istotne, dopóki działalność nie zacznie przynosić dochodu. Nie trzeba za niego płacić, tak samo aktualizacje są za darmo.
2) Jest prosty w instalacji.
Ten zestaw narzędzi sprawi, że sprzedaż produktów online będzie bardzo łatwa. Ponieważ WordPress, na którym oparty jest WooCommerce to oprogramowanie otwarte, można go hostować wszędzie tam, gdzie można zainstalować WordPress. Wszystko, co należy zrobić, to pobrać WordPress i zainstalować na serwerze. Następnie dodać do niego wtyczkę ze sklepem WooCommerce. Oprócz danych o serwerze otrzymanej od firmy hostingującej, sama instalacja oprogramowania nie wymaga wiedzy informatycznej.
3) Jest profesjonalny i łatwy do zmiany.
Dostępnych jest wiele bezpłatnych dodatkowych wtyczek do WooCommerce. Dzięki nim można dostosować wygląd sklepu, modyfikować funkcje, lub dodawać nowe np. płatności elektroniczne. Wiele aplikacji pomocniczych jest dostępnych bezpłatnie w WordPress.
4) Jest bardzo bezpieczny.
Wspaniałą rzeczą w WooCommerce jest to, że jest regularnie aktualizowany, więc nie musisz się martwić o żadne problemy bezpieczeństwa. Dlatego zawsze będzie kompatybilny z nowszymi wersjami WordPress i nie będzie zawierał wielu błędów.
5) Wsparcie dużej społeczności.
WordPress ma bardzo dużą społeczność, z której korzysta także wtyczka Woocommerce. Ogromne wsparcie użytkowników, szczególnie dla oprogramowania typu open source, takiego jak Woocommerce, zapewnia łatwe usuwanie błędów i innych problemów. Społeczność WordPress ma miliony użytkowników i tysiące aktywnych uczestników, którzy służą radą.
6) Analityka.
WooCommerce zapewnia wiele narzędzi analitycznych, za pomocą których można łatwo zmierzyć sprzedaż i przeprowadzić analizę według producenta, określonego czasu sprzedaży, statystyki klienta, obliczyć dzienną i miesięczną sprzedaż i wiele innych danych.
Wady wtyczki WooCommerce
1) WordPress często aktualizuje swoje oprogramowanie.
Aktualizacje oprogramowania są wymagane, aby platforma WordPress była na bieżąco z aktualnymi przeglądarkami i urządzeniami mobilnymi, a także bieżącymi atakami złośliwego oprogramowania i wirusów. Czasami jednak dodatkowe wtyczki np. z płatnościami elektronicznymi, importem danych z zewnętrznej hurtowni, dotyczące obsługi wysyłek, nie są tak samo szybko aktualizowane, jak główny WordPress. Co może powodować, że te dodatki nie będą działać tak, jak powinny lub wcale nie wykonywać aktualizacji witryny.
2) Treść nie zawsze wygląda dobrze.
Gdy samodzielnie aktualizujemy wygląd strony, może się okazać, że w przeglądarce nie zawsze wygląda ona tak, jak tego oczekujemy. To powoduje, że osoby nieznające kodu strony, czyli HTML będą miały problem z poprawkami. Najprostszym przykładem może być tłumaczenie funkcji w sklepie. Gdy wprowadzamy nowy przetłumaczony motyw wyglądu sklepu i okazuje się, że kilka przycisków funkcyjnych lub powiadomień email do klienta jest w obcym języku.
3) Dostosowanie motywu może być kosztowne.
WordPress i WooCommerce są bezpłatne, a także różne motywy i dodatkowe wtyczki. Jednak jeśli nie spełniają one wymagań, chcemy dostosować je lub zmienić. Jeśli nie znamy zasad kodowania HTML i PHP, należy zlecić to firmom zewnętrznym, co jest płatne.
Zalety i wady WooCommerce będą zależeć od konkretnych potrzeb firmy lub witryny e-commerce. Przedstawione zalety i wady to ogólne informacje, ale to nie znaczy, że WooCommerce powinno się unikać. Lepiej jest oceniać skuteczność tej wtyczki w odniesieniu do konkretnego projektu.
- Bezpieczeństwo Cybernetyczne w Firmie: Rola Kompleksowej Obsługi IT - 12 grudnia 2023
- Jak wykorzystać błąd 404 - 16 marca 2023
- Jak wybrać laptop z funkcją tabletu– ranking laptopów 2w1? - 15 grudnia 2022