Zastanawiasz się, co zrobić, by Twój samochód pozostał z Tobą jak najdłużej? Radiowy system IKOL SVR optymalnie zabezpieczy Twoje auto i sprawi, że już na zawsze pożegnasz obawy związane z utratą pojazdu.

 

Wyobraź sobie, że wyjeżdżasz na długo wyczekiwany urlop. Będzie wspaniale – myślisz. Niestety jednak, trzeciego dnia wypoczynku wychodzisz przed jednorodzinny domek, w którym mieszkasz i widzisz, że Twój samochód zniknął.

Co teraz? Czy to już koniec wakacji? Jeżeli nie zadbałeś zawczasu o odpowiednie zabezpieczenie antykradzieżowe – najprawdopodobniej czekają Cię duże, niespodziewane wydatki i mnóstwo stresu.

Jeśli zaś zawczasu zadbałeś o niezawodną ochronę swojego pojazdu, wystarczy że wykonasz jeden, szybki telefon, by grupy poszukiwawcze rozpoczęły procedurę odzyskiwania samochodu. Co więcej, skradzione auto może wrócić do Ciebie nawet przeciągu 24 godzin od dokonania zgłoszenia.

Jak działa system radiowy IKOL SVR?

IKOL SVR to sprawdzony system radiowy, którego skuteczność wynosi aż 98%. Co więcej, jego częstotliwość jest niejawna. Sygnał tego systemu jest niezagłuszalny nawet przez najnowocześniejsze zagłuszarki i może być odbierany także w tunelach, garażach czy innych miejscach niedostępnych dla sygnału GPS.

Urządzenie do radiowego zabezpieczania pojazdów na wypadek kradzieży jest montowane przez certyfikowanego instalatora IKOL. Miejsce, w którym zostaje ono ukryte, jest znane wyłącznie montażyście.

Niestety, monitoring GPS pojazdu jest zbyt łatwy do zagłuszenia – co, rzecz jasna, nie znaczy, że nie jest przydatny. Wraz z antykradzieżowym modułem urządzenia te stanowią niezwykle przydatny komplet.

Co robić w przypadku kradzieży auta z systemem radiowym?

W przypadku kradzieży, należy przede wszystkim zawiadomić o zaistniałej sytuacji Centrum Operacyjne IKOL. Aby to zrobić, należy zadzwonić na podany na stronie www IKOL numer telefonu. Od niedawna jest to jeszcze łatwiejsze – numer ten można bowiem znaleźć w jednej z zakładek aplikacji  do zarządzania lokalizatorami o nazwie IKOL Tracker. To bardzo ułatwia i przyśpiesza całą procedurę.

Dwa z trzech rodzajów modułów radiowych są pozbawione GPS-a i nie wysyłają danych o lokalizacji pojazdu. Są uśpione do momentu zgłoszenia kradzieży. To właśnie wtedy następuje ich uruchomienie.

Kolejnym krokiem podczas rozmowy z Centrum Operacyjnym jest podanie pracownikowi indywidualnego Kodu Sekretnego (który jest wręczany każdemu klientowi od razu przy zakupie odbiornika). Nie musisz się martwić, jeśli z jakiegoś powodu nie masz go akurat pod ręką. Kod ten jest bowiem również dostępny w IKOL Trackerze, więc nie trzeba już tracić czasu i nerwów ma jego poszukiwania.

Jak zabezpieczyć auto przed kradzieżą – czyli 3 wersje IKOL SVR

Zastanawiasz się, czy IKOL SVR to system odpowiedni dla Ciebie? Ponieważ jest on dostępny w 3 wersjach, najprawdopodobniej znajdziesz wśród nich opcję idealnie odpowiadającą Twoim potrzebom. Radiowe moduły stanowią bowiem najlepsze zabezpieczenie auta przed kradzieżą.

  • IKOL SVR Standard – oferuje funkcje związane z bezpieczeństwem radiowym. Nie ma wbudowanego GPS-a, więc nie zapisuje Twoich przejazdów i jest wyłączony, gdy korzystasz z pojazdu. To właśnie on zostaje aktywowany dopiero po kradzieży.
  • IKOL SVR Alarm – od poprzednika różni się wyłącznie usługą zdalnego uzbrajania czujników wewnętrznych auta i możliwością konfigurowania alertów.
  • IKOL SVR Sky – to zdecydowanie najbogatszy pakiet od IKOL. Zawiera wszystko to, co dwa poprzednie warianty. Różni go jedno – aktywny GPS, który zmienia urządzenie w połączenie modułu antykradzieżowego z lokalizatorem do geolokalizacji.

Z modułem radiowym, zwłaszcza tym wzbogaconym o dodatkowe funkcje, z pewnością oferujesz swojemu pojazdowi zabezpieczenie, a sobie – spokój ducha i komfort użytkowania auta.